Iron Day

Portal wielotematyczny

Kocie kuwety

Struktura kocich toalet

wymieniamy cztery rodzaje kuwet. są to:

– zakryte (występują również z daszkiem pełnym lub półotwartym),
– otwarta,
– samoczyszcząca,
– z podwójnymi dnem.
Te kuwety wymieniają się tym, iż dla ilustracji kuwety zadaszonej, trudne jest wyrzucanie się się żwirku, skutkiem zastosowanego w niej specjalnych filtrów nie rozprowadza się niemiły zapach. Zarezerwowane one są dla kotów, które lubią przekopywać, aczkolwiek uważaj – nie wszystkie koty mogą je zaakceptować, jednak większość zgadza się, aczkolwiek istnieją wyjątki, jakie za nic nie zniosą tego.
Ale w kwestii kociej toalety otwartej (klasycznej), która bywa najczęściej wykonana z tworzywa sztucznego, jest ona zarezerwowana dla wszystkich kotów. Należałoby pamiętać o odpowiednim rozmiarze. Niektóre z nich są wyposażone w zakończenie, aby łatwiej utrzymać czystość.

Kocia toaleta samoczyszcząca, celujący wybór dla osoby, która naprawdę czują niechęć, aby wywiązywać się z tej czynności. Jest to dodatek, który jest wyposażony w czujnik ruchu. Po cyklu, który został przez nas ustawiony, bądź po tymczasowości, kuweta automatycznie uruchamia mechanizm, który usuwa nieczystości do pojemnika, bądź do kanalizacji. W konstrukcji bardzo różni się od innych kuwet.

Kocia toaleta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest przesiewaczem z otworami (wielkość zależna jest od zestawu). Przez tą część płynne zanieczyszczenie zlatuje w kierunku dołu. Tenże typ kuwety widnieje w dwóch podgatunkach – w jakich można wysypać żwirek oraz w których nie można. Jest to najlepsza opcja dla tych osób, które częstokrotnie czyszczą kuwetę.

Rozmiary kuwet
Wymieniamy trzy rozmiary kocich toalet, a są to rozmiary dla kotów które:

– ukończyły już 84 dzień życia,
– nie ukończyły jeszcze dwunastego tygodnia życia,
– są już dojrzałe.
Kocia toaleta dla tyciutkich kotów nie powinna być za wysoka, że może nieść za sobą problem przy wejściu. odkąd kotek już skończy 12 tydzień życia, powinno się uzyskać nową i przewyższającą rozmiarem kocią toaletę, stąd to, byleby wysypać odpowiednią ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Jak kot uwielbia kopać i zasypywać brudy w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany gatunek zadaszony, aczkolwiek zostało na górze napisane – należy uważać, ponieważ wybrane kotki nie zaakceptują takowych kocich toalet, większość akceptuje, bowiem trafiają się wyjątki.
Kiedy nie podoba Ci się to, iż kocia toaleta jest widoczna w Twoim apartamencie, to wolno Ci podjąć decyzję na zakup mebla, w którym można ustawić w środek kocią toaletę, gdy tylko nastąpi pewny przypadek, bowiem ograniczy Cię nieduża przestrzeń, to możesz się zdecydować na kocią toaletę narożną, jaką można położyć w kącie. Dostępne są w asortymencie kuwety narożne zakryte, jak i również bez zadaszenia.
Warto co więcej kupić dodatki, które uproszczą {sprzątanie|oczyszczanie nieczystości podobnie jak i obsługę, blokują roznoszenie żwirku poza kocią toaletę i neutralizują bardzo niemiłe zapachy.
https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty_Akcesoria-dla-kotow_Transportery-i-akcesoria-30218.html transporter dla kota