Iron Day

Portal wielotematyczny

Koty

Rodzaje kocich toalet

Wyróżniamy cztery rodzaje kuwet. są to:

– zakryte (występują też z dachem pełnym lub półotwartym),
– otwarte,
– samoczyszczące,
– z podwójnymi dnami.
Te kocie toalety różnią się tym, iż dla wzoru kociej toalety zadaszonej, ograniczone jest wysypywanie się żwirku, a przez zastosowane w niej specjalnego filtru nie rozprowadza się niemiły zapach. Zarezerwowane one są dla kotów, które lubią przekopywać, ale uważaj – nie wszystkie koty są w stanie godzić się na nie, choć większość zgadza się, aczkolwiek są wyjątki, jakie za nic nie chcą wejść.
Natomiast w kwestii kociej toalety otwartej (klasycznej), jaka bywa głównie wykonana z materiału sztucznego, jest ona przeznaczona dla wszelkich kotów. Należałoby pamiętać o nadającym się rozmiarze. Wybrane z nich są uzbrojone w ramkę, aby bezproblemowo podtrzymać higienę.

Kocia toaleta samoczyszcząca, idealny wybór dla osób, które po prostu nie lubią wykonywać tej czynności. Jest to urządzenie, które jest wyposażone w wykrywacz ruchu. Po cyklu, który został przez nas opracowany, bądź po tymczasowości, kocia toaleta samoczynnie uruchamia mechanizm, który zbiera zanieczyszczenia do pojemnika, albo do kanału. W wyglądzie bardzo różni się od innych kocich toalet.

Kocia toaleta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitem z otworami (wielkość zależna jest od zestawu). Przez tą część płynny brud spada w kierunku dołu. Tenże typ kuwety figuruje w dwóch podgatunkach – w jakich można wsypać żwirek oraz w jakich nie można. Jest to najlepsza opcja dla tych osób, które częstokrotnie sprzątają kocią toaletę.

Wymiary kuwet
Wyróżniamy trzy wymiary kocich toalet, a są to rozmiary dla kotów które:

– skończyły już 84 dzień życia,
– nie ukończyły jeszcze 84 dnia tygodnia życia,
– są już dorosłe.
Kuweta dla drobnych kotków nie powinna być za wysoka, ponieważ może wytwarzać kłopot przy wejściu. Gdy kot już ukończy 12 tydzień życia, można uzyskać nową i o większych rozmiarach kocią toaletę, po to, byle tylko wsypać odpowiednią ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Kiedy kotek uwielbia rozkopywać i zasypywać zanieczyszczenia w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany gatunek zadaszony, ale było na górze napisane – trzeba uważać, iż poszczególne kotki nie akceptują takowych kocich toalet, większość akceptuje, ale trafiają się wyjątki.
Gdy nie kręci Cię to, iż kocia toaleta jest widoczna w Twoim apartamencie, to wolno Ci podjąć decyzję na zakup mebla, w którym można włożyć do środka kuwetę, skoro nastąpi taki przypadek, bo ograniczy Cię malutka przestrzeń, to możesz się namyślić na kuwetę narożną, którą można położyć w kącie. Dostępne są w asortymencie kocie toalety narożne z zadaszeniem, jak i również bez daszka.
Warto również pozyskać akcesoria, które uproszczą {sprzątanie|oczyszczanie odchodów podobnie jak i użycie, blokują roznoszenie żwirku poza kuwetę i wyrównują bardzo nieprzyjemne zapachy.

https://www.krakvet.pl/firm-chy-1511782221-FURminator.html furminator