Iron Day

Portal wielotematyczny

Psy

Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Urlop letni jest wspaniałą okolicznością, by dać czas waszemu psowi. Wycieczka z ulubionym psim kompanem to rewelacyjna możliwość, odpocząć, równocześnie ofiarując pupilowi czas. W letnie miesiącewarto uważać na kleszczach, ponieważ wszystkie zwierzęta domowe mogą być na nie narażone. Rasy psów, które potrzebują dużo aktywności fizycznej na zewnątrz, na przykład labradory, notorycznie są atakowane przez kleszcze. W jaki sposób można uchronić nasze zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą metodą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. W sklepach znajdziemy różne rodzaje obroży przeciwko kleszczom. Obroże przeciw kleszczom odznaczają się długotrwałą efektywnością ,a także niską ceną. Są produkowane na potrzeby ras psów wielu gabarytów, dzięki czemu z łatwością znajdziemy rozmiar dopasowaną do wielkości naszego psa.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze dostępne w obrożach przeciwkleszczowych mogą być naturalne albo lekami na kleszcze. Leki przeciwpasożytnicze cechują się skuteczniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Ilość preparatu działającego na kleszcze jest proporcjonalna do masy zwierzaka, należy zatem upewnić się przed nałożeniem, że znaleziona obroża przeciw kleszczom jest bezpieczna.

Obroża Foresto

Znanym dystrybutorem obróż na kleszcze jest firma Bayer, która produkuje obroże Foresto, zawierające imidaklopryd oraz flumetrynę, będące niepachnącymi środkami przeciw pasożytom. Dostępne są dwie obroże na kleszcze – dla zwierząt mniejszych niż 8kg i dla zwierząt większych niż 8kg. Te obroże są zarówno przeciwkleszczowe i przeciwpchelne, dlatego umożliwiają wszechstronną obronę psa. Obroża dla psa chroni skutecznie aż 8 miesięcy, a do tego działa od momentu założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze przenoszą licznych groźnych chorób zakaźnych, jak na przykład borelioza, babeszjoza i erlichioza. Psy z chęcią spędzają czas w trawie, na przykład labradory, wymagają wyjątkowej ochrony w formie środków na kleszcze, gdyż zarażenie spowodowana złapaniem kleszcza wnosi niebezpieczeństwo utraty zdrowia naszego psa. Obroża dla psa z preparatem na kleszcze zapobiega zaatakowania zwierzęcia przez pasożyta, dlatego pozwala zabezpieczenie przed poważnymi chorobami. Dla labradorów, lubiące wodę konieczna jest specjalna ochrona, na przykład w formie zakropień mających środek na kleszcze lub specjalne szampony o działaniu na kleszcze. Żeby chronić psa w trakcie letniej podróży należy zaopatrzyć się w skuteczne preparaty na kleszcze dla zwierzaka.

sklep zoologiczny online https://www.krakvet.pl/