Zawody Iron Man to wydarzenia, w których uczestnicy ścigają się ze sobą, aby zobaczyć, kto może przepłynąć najdalej w basenie. Istnieją trzy rodzaje zawodów Iron Man: otwarte wody, standardowe i krótkie.

Konkurs Iron Mana na otwartej wodzie odbywa się zwykle w jeziorze lub oceanie. Uczestnicy muszą przepłynąć 1,2 mili (1,9 kilometra) w czasie krótszym niż godzina, nie dotykając brzegu basenu ani żadnej jego części rękami lub stopami.

Standardowe zawody Iron Mana odbywają się zazwyczaj w basenie o długości 50 metrów i szerokości 25 metrów, z co najmniej dwoma torami, na których pływacy mogą rywalizować jednocześnie. Uczestnicy muszą przepłynąć 2 kilometry (1 mila) w czasie krótszym niż godzina, nie dotykając boku basenu ani żadnej jego części swoimi

Konkurs Iron Man to konkurs, który odbywa się corocznie w Stanach Zjednoczonych. Konkurs został założony przez dr Craiga Zieglera i dr Michaela Jonesa, którzy są profesorami chirurgii ortopedycznej na University of Pittsburgh Medical Center. Konkurs ma na celu przetestowanie i porównanie umiejętności chirurgów ortopedów w zakresie całkowitej alloplastyki stawu oraz innych zabiegów chirurgicznych, takich jak całkowita alloplastyka rewizyjna stawu kolanowego, całkowita alloplastyka rewizyjna stawu biodrowego i złożona chirurgia barku.

Konkurs Iron Man jest otwarty dla wszystkich typów lekarzy; jednakże istnieją określone wymagania dla każdego typu chirurga w zależności od jego specjalizacji (np. chirurdzy ogólni muszą posiadać certyfikat zarządu).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *