fullprogress.com - dziennik treningowy

Suplementacja dla początkujących kulturystów

suplementy dla początkującychWielu młodych ludzi zaczynających uczęszczać na siłownie - skuszonych opowiadaniami kolegów lub marketingiem producentów suplementów już od pierwszych treningów próbuje różnych produktów. Pamiętaj, że suplementacja to dodatek do podstawowych zasad kulturystyki. Musisz najpierw znać podstawy a dopiero później zastanów czy warto wydawać pieniądze. W tym wpisie nie chciał bym żeby ktoś odczuł, że jestem przeciwnikiem suplementów. Zależy mi jednak na tym, żeby początkujący zrozumieli, że najważniejsze to przestrzeganie podstawowych zasad - a dopiero później sięganie po suplementy. Jeżeli zamierzasz zabrać się za suplementy rozważ to co opisałem >>

Pytany czasami o suplementację zastanawia mnie czy ktoś trzyma się innych podstawowych zasad, żeby osiągnąć dany cel związany z kulturystyką czy fitness. Trzeba pamiętać, że suplementacja jest jedynie dodatkiem do 3 podstawowych filarów zdrowego trybu życia, sportowego trybu życia . Suplementacja to dodatek do najważniejszego - czyli diety , treningu i odpoczynku.

Suplementacja może uzupełnić , przyspieszyć lub wycisnąć znacznie więcej z wspomnianych 3 elementów. Bardzo uogólniając mamy:

 

  • suplementy pomagające w diecie - dodające kalorie do posiłków lub przyspieszające spalanie kalorii.
  • Suplementy pomagające w treningu - zwiększające siłę lub wydajność
  •  suplementy pomagające w regeneracji.

 

Wpis z:03 lt. kategoria Trening na masę, Suplementy i odżywki, Odżywki na masę